Верхівцево. Верхівцевський НВК "Ластівка" (дошкільне відділення)








Безпека дитини

   

 

Тема: Тілі-бім Тили-бім-загорівся кицін дім!
Програмовий зміст: Знайомити дітей з правилами пожежної безпеки.,дати дітям поняття про користь і шкоду вогню.; закріпити знання про те, що горить, що не горить. Викликати у дітей бажання бути завжди обережними з вогнем. Надавати посильну допомогу тим, хто потрапив у біду.; розвивати  увагу,  пам'ять, спостережливість; виховувати бажання піклуватися про свою безпеку та своє здоров’я.
Матеріали до заняття: Демонстр. матеріал «Не грай з вогнем», іграшкова пожежна машина.

 

 


Хід заняття
1.
Сюрпизний момент. У групу заїжджає іграшкова пожежна машина.
Сьогодні на занятті ми поговоримо з вами про вогонь. У кожному будинку є вогонь. Де його можна взяти? (сірники, запальнички ...)
 - Вогонь буває великий і маленький, корисний і небезпечний.

2.Дидактична гра: « Який буває вогонь»
- Для чого розводять багаття?(Щоб грітися, готувати їжу, палити сміття, смажити шашлики )
 - А що треба класти в багаття, щоб він горів?(Палки, гілки, дрова, листя, суху траву, папір ...)
 - Правильно, але не все горить у вогні.

3.Дидактична гра «Що горить, що не горить» (показ карток). Відповіді дітей.
У наших квартирах  багато предметів, які можуть легко загорітися, тому всі дорослі і діти повинні бути дуже обережними з вогнем. Пожежі дуже небезпечні. У великому вогні можуть згоріти меблі, одяг, іграшки і навіть люди.
Зараз я вам прочитаю казку, яка називається «Кошкин дом»

Хозяйка и Василий, усатый старый кот,

Не скоро проводили соседей за ворот.

Словечко за словечком-И снова разговор,

А дома перед печкой огонь прожег ковер…

Вернулся кот Василий и кошка вслед за ним-

И вдруг заголосили: -Пожар, горим, горим!...

С треском, щелканьем и громом встал огонь над новым домом,

Озирается кругом, машет красным рукавом.

Тили бом, тили бом, загорелся Кошкин дом,

Бежит курица с ведром, петушок с кувшином,

Лошадка с фонарем , серый заинька с листком

И собачка с помелом. Раз, раз и огонь погас.

Ось яка біда трапилася діти, коли вогонь залишили без нагляду.
Давайте і ми, діти, допоможемо тваринам гасити пожежу.

4.Фізкультхвилинки «Насос»
А тепер насос включаємо, воду з річки качаємо.
Вліво-раз, вправо-два потекла струмком вода
Раз, два, воду накачали, добре ми попрацювали.

5.Сюрпризний момент: (стукіт у двері)(вихователь заносить кішку – іграшку)
Ось ця бідна киця, з якою трапилась біда. Давайте розкажемо їй правила поводження з вогнем.
-Не можна брати в руки сірники, запальнички.
-Не можна запалювати газову плиту.
- Не включати праска і інші електроприлади.
- Не влізати предметами в розетки.
При пожежі, при пожежі знає кожен громадянин,
При пожежі, при пожежі набирають «01»
Нехай знають хлопці! Нехай знають дівчата! Що на світі буває пожеж забагато.
З вогнем дуже часто граються діти, а потім ще довго не можуть радіти.
З вогнем не жартуйте! З вогнем не жартуйте! Але якщо сталася пожежа - не губіться!
Терміново в пожежну частину зверніться.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тема: «Казки за безпеку дітей. «Лисичка - сестричка і сірий вовк» ».
Програмовий зміст: Вчити розрізняти погані вчинки, підступні поради, розуміти, що красива, приваблива зовнішність не завжди відповідає хорошим внутрішнім якостям, співпереживати героям казки, викликати бажання допомогти їм, розвивати мислення, кмітливість, фантазію, вчити складати казки й нові кінцівки до відомих казок.; виховувати доброзичливі якості.
Матеріали:

Хід заняття.

1.      Сьогодні ми з вами поговоримо про безпеку. Адже неприємні історії ситуації можуть трапитися з будь-якою людиною в будь-який момент. Поговоримо про це на прикладі казки «Лисичка - сестричка і сірий вовк». Подумайте, хіба дід, коли їхав додому щасливий з вдалої риболовлі, міг уявити, що з ним трапиться щось погане?

2.     
 Читання казки «Лисичка-сестричка і сірий вовк».
Ви прослухали казку «Лисичка - сестричка і сірий вовк». Згадайте ті неприємні ситуації, які сталися з її героями.
- Дід залишився без улову, лисиця обманом у нього всю рибу забрала.
- Вовка побили, він залишився без хвоста.
- Лисиця всіх обдурила, та ще на побитому вовка в ліс їхала.
- Бабка залишилася без риби і без коміра.
- Ще лисиця в хаті в діжку догодила, тісто зіпсувала.

3.     
Молодці! Згадали всі погані вчинки лисиці. Усіх вона обдурила, всіх перехитрила, всім зло заподіяла. Хто з вас опише зовнішність лисиці?
- Руда, пухнаста.
- Лисиця красива, хвіст довгий, пухнастий, гарний.
- Погляд хитрий.
- Мордочка гостра.
- Лисичка - найкрасивіша із звірів.
А якщо б не знали, скільки поганого зробила лисиця, змогли б ви за її зовнішнім виглядом зрозуміти, що вона погана?
- Ні, на вигляд вона дуже гарна і добра.
- Але погляд у неї хитрий.

Правильно! На вигляд лисиця дуже красива і здається хорошою, доброю, а вчинки робить погані і поради дає підступні. Скажіть: чому лисиця обдурила діда?
- Тому, що вона хитра.
- Тому, що вона лінива. Голодна, але йти на полювання мишей ловити не хоче.
- Вона знає, як важко за зайцем ганятися: заєць швидкий, та ще й сліди плутає, - можна й не наздогнати. Діда легше обдурити.
- Тому, що дід їй повірив.
- Діду треба було краще перевіряти, мертва вона чи ні.


А як повинен був вчинити дід, щоб не опинитися в такій ситуації?
- Дід старий і знає, що лисиця - дурисвітка. Потрібно було подумати, перш ніж кидати лисицю в сани, і тоді він що-небудь придумав би.
- Треба було проїхати повз і не звертати уваги на лисицю.
- Потрібно було уважно подивитися їй в очі - він помітив би, що вона жива.
- Дід знав, що лисиця хитра, але дуже захотів комір для бабки. Потрібно було лисицю покласти в мішок і міцно його зав'язати. І тоді і риба була б, і комір.

Правильно! Дід, побачивши легку здобич, забув про можливу небезпеку. Забув. Що лисиця підступна, хитра, може обдурити. Якби дід подумав, перш ніж зробив, були б у нього і риба, і комір. А якби проїхав мимо, то залишився хоча б з рибою. Але хитра лисиця і розраховувала на те, що дід спокуситься легкою здобиччю, поскупився і забуде про обережність. Одну ситуацію ми обговорили. А тепер поговоримо про те, як лисиця покарала жадібного і ледачого вовка.

- Лисиця сама часто буває голодною, але з вовком здобиччю не ділилася, а послав його на вірну смерть. Добре, що тільки без хвоста залишився.
- Лисиця порадила ловити рибу в ополонці, на вовчий хвіст.
- Вона жадібна, не поділилася з вовком, та ще й обдурила його.
- Вона знала, що вовк голодний, жадібний, буде довго сидіти і хвіст у нього примерзне.

як міг вчинити вовк, щоб залишитися з хвостом?
- Вовк краще за всіх знає, яка лисиця кума, вона постійно його обманює.
Сказав би: «Сама покажи, як ловити рибу хвостом».
- Вовк міг і покарати лисицю за жадібність - забрати рибу.
- Вовк міг розділити рибу порівну - було б чесно.

Вовк і лисиця - кум і кума, вони обидва ледачі, бродять, видивляються, чим би поживитися, а полювати не хочуть. Мені не шкода вовка. Він дурний, йому навіть лінь подумати, що з ним буде, якщо він хвіст в ополонку опустить.

4.     
Нам всім треба намагатися уникати зустрічей з такими людьми або хоча б не прислухатися до їхніх порад, думати своєю головою. Казки придумав народ, щоб застерегти нас від можливих небезпек і від поганих людей. Подумайте: якщо ви знайдете який-небудь предмет, нехай навіть дуже красивий, нехай іграшку, що ви зробите?

-До нього не можна торкатися, його не можна брати в руки, я скажу про це мамі.

 

Правильно! Ніколи не можна брати в руки невідомі предмети, вони можуть виявитися небезпечними і привести до нещастя.

І ще, приваблива зовнішність не завжди говорить про те, що сама людина хороший. Не згадаєте такі ж приклади з інших казок?
- Снігова королева була красивою, але жорстокої, підступно, безсердечною.
- У казці «Про мертву царівну і про сім богатирів» гарна, але зла цариця перетворилася на «добру» стару, щоб отруїти царівну яблуком.
- У казці «Дикі лебеді» гарна, але зла і підступна цариця перетворила маленьких принців в диких лебедів.

 

5.      Молодці! Згадали казки, де зовнішність не відповідає душевним якостям людини, її намірам. Але не думайте, що всі красиві люди погані чи хочуть погано вчинити. Це не так. З сторонніми, чужими людьми завжди потрібно бути обережними, уважними.

І найголовніше, пам'ятати і виконувати прості правила:

- Ніколи, нікуди не ходити з чужими людьми.
- Нічого не брати у чужих людей: ні їжу, ні іграшки.
- Головне: перш ніж зробити який-небудь вчинок, потрібно гарненько подумати, до чого це призведе.
Цьому і навчають казки. Вони попереджають нас, показуючи можливі наслідки необдуманих вчинків. Казки вчать нас, слухаючи їх, а потім і читаючи, на все життя запам'ятати їх уроки і не потрапляти в халепу, не потрапляти в ті ситуації, в яких виявляються казкові герої. 


1
2